Könyvbemutató

2016.12.15

2016. december 13-án jelentős érdeklődés mellett bemutattuk a 60. évfordulóra készült iskolatörténeti kötetet. Kalocsai Péter: A Szövőtől az Antalon át a Nyitráig Az alapfokú oktatás története Szombathely vasúton túli, keleti városrészén (1928 – 1956 – 2016) című könyv nem csupán iskolánk 60 éves történetét dolgozza fel, hanem a jogelőd Szövő utcai iskola és a Zanati iskola történetét is.

A könyvben 272 színes oldalon több mint 400 kép található. Külön érdekesség, hogy valamennyi az Antalban, majd a Nyitrában végzett osztály fotója megtalálható benne.

A könyvbemutatót volt kollégák, diákok, helytörténet iránt érdeklődők mellett megtisztelte jelenlétével dr. Puskás Tivadar SZMJV polgármestere, Kántás Zoltán képviselő, Fodor István a Szombathelyi Tankerület igazgatója. A kötetet dr. Melega Miklós a Vasmegyei Levéltár igazgatója ajánlotta az érdeklődők figyelmébe.

A könyv megvásárolható az iskola titkárságán 3000 Ft-os áron.