Újraélesztés

2019.02.14

A „Szombathely, a segítés városa” program keretében 5. osztályosaink is elsajátíthatták az újraélesztés folyamatát. Az elméleti rész meghallgatása, és az oktatófilm megtekintése után a gyerekek nagy lelkesedéssel rakták össze a „fantomokat”, vagyis ambu babákat. Ezt követően a gyakorlatban is kipróbálhatták a szájon át történő lélegeztetést, megtapasztalhatták, milyen erőkifejtést igényel a mellkaskompresszió, hogyan működik a defibrillátor. Útmutatást kaptak ahhoz is, hogy életveszélyes sérülések esetén mik a legfontosabb teendők, a stabil oldalfekvés és a Heimlich-féle műfogás sem ismeretlen már számukra. A téma rendkívül érdekesnek bizonyult, a gyerekek számtalan kérdést tettek fel a nagyon türelmes és tapasztalt oktatónak, akinek sok tévhitet is sikerült eloszlatnia. Hasznos ismeretekkel és élményekkel gazdagodtunk, köszönjük szépen!