Diákolimpián elért eredmények

Grabarics Milán bejutott az I. korcsoportos, 50 méteres mellúszás döntőjébe, ahol országos 16. helyezést ért el.

A III. korcsoportos lány kézilabda csapat ezüstérmet szerzett a városi bajnokságon, így a megyei döntőn mérethette meg magát, ahol 5. helyezést ért el. A csapat tagjai : Czenki Petra, Lakics Leila, Kelemen Júlia, Novák Luca, Oláh Gabriella, Sebestyén Zsófia, Sugár Dorka, Tájmel Anna, Varga Olívia.

Tóth András ezüstérmet szerzett a tollaslabda III. korcsoportos versenyén, így biztosítva a továbbjutást.

Az iskola tanulói megmérettették magukat a mezei futóversenyen, ahol Bilics Boglárka, Czenki Petra, Németh Borbála és Sebestyén Zsófia alkotta a lány csapatot, Fülöp Szilárd, Jászberényi Ádám, Németh Bence, Spitzer Vendel és Vincze Bence alkotta a fiú csapatot. Németh Bence egyéni 5. helyezést ért el.

A röplabda városi versenyen Bilics Boglárka, Horváth Hanna, Mayer Kármen, Németh Borbála, Poór Noémi, Tibold Emma és Vass Hanna képviselte az iskolát.

A kötélugró versenyen Varga Olívia, és Varga Laura képviselte iskolánkat.

Fenntarthatósági Témahét Környezetvédelmi Napja – 2019. 03. 19.

A Vízügyi Igazgatóság munkatársai minden korosztály számára érdekes és változatos előadást, foglalkozást tartottak valamennyi osztály számára. Iskolánk a Te Szedd! mozgalomba bekapcsolódva ezen a napon a környező utcákon, elhagyatott helyeken, parkban gyűjtötték össze a hulladékot.

Emlékezetes mindannyiunk számára.

1848 Emlékfutás

1. osztály
  1. Pankotay Emma
  2. Brunó Sarah
  3. Bárány Anna
  1. Tóth-Hencsey Gergő
  2. Szabó Sebestyén
  3. Dankovics Ákos

2. osztály
  1. Lakics Lara
  2. Keresztes Irina
  3. Trencsér Alexandra
  1. Grabarics Milán
  2. Grabarics Gergő
  3. Récsey Bence

3. osztály
  1. Imre Vanessza (Rum)
  2. Horváth Maja
  3. Hergovics Dóra (Vát)
  1. Hideg Botond (Rum)
  2. Németh Hunor
  3. Spitzer Vendel

4. osztály
  1. Varga Olívia
  2. Puklér Sára
  3. Boros Fanni
  1. Németh Bence
  2. Paksa Botond
  3. Barbarics Máté (Rum)

5. osztály
  1. Czenki Petra
  2. Oláh Gabriella
  3. Simon Ivett (Vát)
  1. Tóth András
  2. Pintér Kornél
  3. Szabó Bertalan

6. osztály
  1. Németh Borbála
  2. Antal Anabella (Rum)
  3. Lénárt Orsolya (Rum)
    Darunday M. Llianne
  1. Kámán Péter (Rum)
  2. Vass Benedek
  3. Kolompár Kilián

7. osztály
  1. Tájmel Anna
  2. Kovács Réka
  3. Albert Eszter
  1. Kelemen Máté (Vát)
  2. Simon Levente (Vát)
  3. Gecse Levente

8. osztály
  1. Németh Nóra (Rum)
  2. Balta Anna
  3. Horváth Alíz
  1. Tóth Zoltán
  2. Csirkovics Dániel (Rum)
  3. Németh Barnabás

Fénykép galéria a futásról és a díjátadásról.

Beiskolázási felhívás

FELHÍVÁS

a Szombathelyi Tankerületi Központ fenntartásában működő általános iskolákba, a 2019/2020. tanévre történő beíratásra

 

Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2019/2020. tanévre, az
első évfolyamra történő általános iskolai beiskolázásra az alábbi
eljárásrend szerint kerül sor:

Tanköteles korú, 2019. augusztus 31-ig a
hatodik életévét betöltött gyermekét a szülő köteles az életvitelszerű
lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerinti illetékes, vagy a
választott iskola első évfolyamára beíratni.

Jelentkezni a jelentkezési lap
kitöltésével és a választott iskolában történő leadásával vagy az
https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap
felületen keresztül – regisztráció után – lehet.

Az elektronikus úton történő jelentkezés nem helyettesíti a személyes megjelenést.

A jelentkezési lapok leadásának és az első évfolyamra történő beiratkozásnak az
időpontja:

2019. április 11. (csütörtök) 8.00 órától 19.00 óráig

2019. április 12.  (péntek)  8.00 órától 18.00 óráig

Az első évfolyamra történő beíratáskor be kell mutatni:

  • a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót tartalmazó és a lakcímet igazoló hatósági igazolványt,
  • az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolást:
    • óvodai szakvéleményt, vagy
    • sajátos nevelési igényű gyermek esetén a szakértői bizottság szakvéleményét,
  • továbbá a törvényes képviseletről szóló nyilatkozatot.

A felvételről vagy a felvétel elutasításáról az iskola igazgatója értesíti a szülőket.

A felvételről első fokon az iskola igazgatója dönt, elutasítás esetén a Szombathelyi Tankerületi Központ igazgatója dönt a felülbírálati kérelmekről.

Tankerületi igazgató


A Kormányhivatal közleménye a tanköteles korba lépő gyermekek beiratkozásának időpontjáról

A Kormányhivatal közleménye az általános iskolák át-, vagy felvételi körzethatárairól

e-ügyintézési tájékoztató

A tánc bajnokai

2019. március 2-án rendezték meg Kaposvárott a versenytáncok Nyugat-magyarországi Területi Bajnokságát, melyen ötven kategóriában minden korcsoport képviseltette magát.

Ezen a rangos megmérettetésen Tóth Zoltán, a Nyitra Iskola végzős tanulója mind standard, mind latin (Junior II. C) kategóriában első helyezést ért el, azaz területi bajnok! Testvére, Tóth András, iskolánk 5. osztályosa pedig mind standard, mind latin (Junior I. D) kategóriában második helyezett, területi (dupla) ezüstérmes lett.

Ezúton gratulálunk nekik szép sikereikhez!

‘Because We Care’ – természetvédelmi vetélkedő

Iskolánk három 7. osztályos tanulója – Albert Eszter, Trencsér Lilien, Czenki Márk – március 6-án a Váci Mihály Általános Iskola által megrendezett ’Because We Care’ című természetvédelemmel kapcsolatos idegen nyelvi versenyen vett részt. Az előre elkészített prezentációk bemutatása után sok játékos feladatot oldottak meg tanulóink angol nyelven és az előkelő 2. helyet szerezték meg. A bemutatókat külön értékelték, ahol a zsűri az angol nyelvű prezentációk közül tanulóink munkáját találta a legjobbnak.

Gratulálunk nekik!