Beiskolázási felhívás

FELHÍVÁS

a Szombathelyi Tankerületi Központ fenntartásában működő általános iskolákba, a 2019/2020. tanévre történő beíratásra

 

Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2019/2020. tanévre, az
első évfolyamra történő általános iskolai beiskolázásra az alábbi
eljárásrend szerint kerül sor:

Tanköteles korú, 2019. augusztus 31-ig a
hatodik életévét betöltött gyermekét a szülő köteles az életvitelszerű
lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerinti illetékes, vagy a
választott iskola első évfolyamára beíratni.

Jelentkezni a jelentkezési lap
kitöltésével és a választott iskolában történő leadásával vagy az
https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap
felületen keresztül – regisztráció után – lehet.

Az elektronikus úton történő jelentkezés nem helyettesíti a személyes megjelenést.

A jelentkezési lapok leadásának és az első évfolyamra történő beiratkozásnak az
időpontja:

2019. április 11. (csütörtök) 8.00 órától 19.00 óráig

2019. április 12.  (péntek)  8.00 órától 18.00 óráig

Az első évfolyamra történő beíratáskor be kell mutatni:

  • a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót tartalmazó és a lakcímet igazoló hatósági igazolványt,
  • az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolást:
    • óvodai szakvéleményt, vagy
    • sajátos nevelési igényű gyermek esetén a szakértői bizottság szakvéleményét,
  • továbbá a törvényes képviseletről szóló nyilatkozatot.

A felvételről vagy a felvétel elutasításáról az iskola igazgatója értesíti a szülőket.

A felvételről első fokon az iskola igazgatója dönt, elutasítás esetén a Szombathelyi Tankerületi Központ igazgatója dönt a felülbírálati kérelmekről.

Tankerületi igazgató


A Kormányhivatal közleménye a tanköteles korba lépő gyermekek beiratkozásának időpontjáról

A Kormányhivatal közleménye az általános iskolák át-, vagy felvételi körzethatárairól

e-ügyintézési tájékoztató

A tánc bajnokai

2019. március 2-án rendezték meg Kaposvárott a versenytáncok Nyugat-magyarországi Területi Bajnokságát, melyen ötven kategóriában minden korcsoport képviseltette magát.

Ezen a rangos megmérettetésen Tóth Zoltán, a Nyitra Iskola végzős tanulója mind standard, mind latin (Junior II. C) kategóriában első helyezést ért el, azaz területi bajnok! Testvére, Tóth András, iskolánk 5. osztályosa pedig mind standard, mind latin (Junior I. D) kategóriában második helyezett, területi (dupla) ezüstérmes lett.

Ezúton gratulálunk nekik szép sikereikhez!

‘Because We Care’ – természetvédelmi vetélkedő

Iskolánk három 7. osztályos tanulója – Albert Eszter, Trencsér Lilien, Czenki Márk – március 6-án a Váci Mihály Általános Iskola által megrendezett ’Because We Care’ című természetvédelemmel kapcsolatos idegen nyelvi versenyen vett részt. Az előre elkészített prezentációk bemutatása után sok játékos feladatot oldottak meg tanulóink angol nyelven és az előkelő 2. helyet szerezték meg. A bemutatókat külön értékelték, ahol a zsűri az angol nyelvű prezentációk közül tanulóink munkáját találta a legjobbnak.

Gratulálunk nekik!

A 2019 évi “Ki mit tud” díjazottjai

A képgaléria megtekinthető itt.

Ki
Mit
Tud
Tomisa Liliána
Dal kategória,
alsó tagozat
2. helyezett
Amatics Kata
Dal kategória,
alsó tagozat
3. helyezett
4. A. osztály
Dal kategória,
alsó tagozat
3. helyezett
1. A. osztály
Jelenet kategória,
alsó tagozat
1. helyezett
2. A. osztály
Jelenet kategória,
alsó tagozat
2. helyezett
2. B. osztály
Jelenet kategória,
alsó tagozat
3. helyezett
Csiribiri társulat
Jelenet kategória,
felső tagozat
1. helyezett
Óvárosi tekergők
Jelenet kategória,
felső tagozat
2. helyezett
Novák Nóra
és Benke Barnabás
Tánc kategória
1. helyezett
Bognár Hanna
és Boros Fanni
Tánc kategória
2. helyezett
Vass Míra
és Horváth Maja
Tánc kategória
3. helyezett
1. és 2. osztályos tánccsoport
Tánc kategória
Különdíjas
Kovács Laura
Vers kategória,
alsó tagozat, 1-2.
1. helyezett
Szabó Sebestyén
Vers kategória,
alsó tagozat, 1-2.
1. helyezett
Idaházi Anna
Vers kategória,
alsó tagozat, 1-2.
2. helyezett
Trencsér Alexandra
Vers kategória,
alsó tagozat, 1-2.
2. helyezett
Lasics Bendegúz
Vers kategória,
alsó tagozat, 1-2.
3. helyezett
Keresztes Dorina
Vers kategória,
alsó tagozat, 1-2.
3. helyezett
Boros Fanni
Vers kategória,
alsó tagozat, 3-4.
1. helyezett
Vincze Bence
Vers kategória,
alsó tagozat, 3-4.
1. helyezett
Németh Nóra
Vers kategória,
alsó tagozat, 3-4.
2. helyezett
Szalóky Dorina
Vers kategória,
alsó tagozat, 3-4.
2. helyezett
Soós Dominik
Vers kategória,
alsó tagozat, 3-4.
3. helyezett
Zimmermann Sára
Vers kategória,
alsó tagozat, 3-4.
3. helyezett
Balta Péter
Vers kategória,
felső tagozat
1. helyezett
Tóth András
Vers kategória,
felső tagozat
2. helyezett
Oratovszky Eszter
Vers kategória,
felső tagozat
3. helyezett
6. osztály
Vers kategória,
felső tagozat
Különdíjas
Weiglein Ágnes
Zene kategória
1. helyezett
Nagy Róza
Zene kategória
2. helyezett