Erzsébet táborok a Nyitrás diákoknak

2024.09.23

A 2023/2024-es tanévben két táborra is sikeresen pályáztunk. Június 24-28-ig 90 diákunk táborozott a Napközi Erzsébet-táborban, melynek az iskola adott otthont, de tanulóink több külső helyszínre is ellátogattak. A programok igazán színesek voltak, a témakörünk Harry Potter volt.

A kézműves foglalkozásokon varázspálcákat készítettünk, segítő állatokat hajtogattunk origami technikával, a boszorkánykonyhában színes és illatos szappanok, krémek, díszek készültek gyógynövények és illóolajok felhasználásával. Kincskeresés, kviddics meccs, koncert és egy rovarbiológus interaktív előadása tarkította a napokat. Kőszegre is ellátogattunk vonattal és moziba is mentünk a hét során. Mindenki sok élménnyel gazdagodott az 5 nap során.

Augusztus elején pedagógusaink a Zánkai Erzsébet-táborba utaztak 60 Nyitrás diákkal. 6 napot tölthettek itt el rengeteg programmal, élménnyel. Az ottalvós táborban kipróbálhatták a sárkányhajózást, séta hajóztak, trambulinoztak, videójáték és VR foglalkozáson, színjátszó foglalkozáson vettek részt, együtt táncoltak a Konyha zenekar koncertjén, moziba látogattak, körülülték a tábortüzet és természetesen a Balatonban fürdés is minden napos program volt.

Rengetegen kérdezték meg az utolsó nap: Ugye jövőre is jövünk? Ez pedig azt mutatja, a gyerekeknek ez a tábor egy életre szóló élményt adott.