Neumann Iskola megyei angol verseny

2019.04.11

Iskolánkból öt csapat vett részt a Neumann Iskola által meghirdetett megyei angolversenyen, aminek a’Keep calm & Go green’ címet adták.(A 6. osztályból: Takács Réka- Darunday Llianne és Hérincs Máté- Szórádi Ádám alkotta csapatok, a 7. osztályból Albert Eszter- Németh Zorka, Kiss Dorina- Kovács Réka valamint Czenki Márk- Ökrös Márk jelentkeztek a versenyre.) Az első két fordulóban környezetvédelemmel kapcsolatos feladatlapot kellett megoldaniuk a versenyzőknek, valamint projektet kellett készíteniük erről a témáról. A döntőbe az első két forduló legjobban teljesítő csapatait hívták meg április 9-én, ahol írás-, olvasás- és beszédkészséget mérő feladatokat kaptak a versenyzők, valamint hallás utáni szövegértés és ’activity’ is szerepeltek az elvárások között. Iskolánkból Takács Réka és Darunday Llianne bizonyíthatott. A lányok az 5-6. osztályos korcsoport legjobb csapatának bizonyultak és az 1. helyet szerezték meg. Gratulálunk szép teljesítményükhöz!