A Magyar Népmese Napja a Nyitrában

2023.10.08

Az idei tanévben is megemlékeztünk Benedek Elek születésnapján e jeles napról.

Az elsősök színezhettek mese főhősöket, a nagyobbak keresztrejtvényt, totót, kvízt és betűrejtvényt oldhattak meg.

Rekordszámú beadvány érkezett az idén, ezért minden tanuló kapott jutalmul egy szelet csokoládét.

2 osztály azonban elnyerhette a “Legmesésebb osztály” címet.

A felsősök közül a 6. osztály, az alsósok közül a 3. b osztály lett a győztes.

Napközben az aulában a legszebb magyar népmeséket nézhették meg a kis és nagy nyitrás gyerekek.

A 4. osztályban összegyűjtötték  Benedek Elek mesekönyveit, egy mesének megkeresték több változatát, melynek kinyomtatott példányaiból került a faliújságra is, hogy más is olvasgathassa.