Diáknap!

2020.06.09

Kedves Gyerekek!

Az idén online Diáknapot kell tartanunk, de szeretnénk biztosítani nektek erre a napra is a jókedvet, a vidámságot.

Munkátokért nyeremények is járnak. A legügyesebb, legkreatívabb, legtöbb feladatot megoldók között pizzát, fagyit, könyvutalványt, Mülleres utalványt és tárgynyereményeket is kiosztunk.

Mit is kell ezért tennetek?

Az alsósoknak és a felsősöknek külön kell dolgozni. Idén sajnos nem tudunk osztály szinten versenyezni, mindenki egyedül száll harcba a nyereményekért. Válasszatok a feladatok között kedvetekre valót, de ne feledjétek minél több feladatot beküldötök, annál több esélyetek van nyerni!

Alsósok feladatai:

1. Tervezd meg és készítsd el a VAKÁCIÓ feliratot bármilyen eszközzel és technikával!

2. Sport – Nézd meg a mellékelt videót és küldj te is egy 2-3 perces videót az elvégzett feladatokról!

3. Vicces étel – Készíts gyümölcs állatkákat és küldj róla 1-2 fotót! (Itt adunk pár tippet az alkotáshoz)

4. Kreatív feladatunk egy rovarhotel vagy madáretető készítése bármilyen alapanyag felhasználásával (Itt adunk pár tippet az alkotáshoz)

5. Művészet – Egy-egy fénykép erejéig játsszatok el híres festményt!
Ezekből választhattok: Ásító inas, Mona Lisa, Majális, Elfolyó Óra, Edvard Munch: A sikoly, Girl on a red carpet-Felice Casorati, Van Gogh Önarckép

Felsősök feladatai:

1. Nyitra logó tervezés – Tervezz iskolánknak logót bármely tervezői, művészi technika felhasználásával, akár számítógéppel, photoshoppal, kézzel festve, rajzolva!

3. Szabadidő – Készíts képet bármilyen technikával, vagy rövid videót, hogyan töltöd a szabadidőd tanulás után! Lehet ez kutyasétáltatás, rajzolás, olvasás vagy bármi egyéb.

4. Mémgyártás – Készíts egy tuti mémet, ami valamilyen módon kapcsolódik a digitális tanuláshoz!

5. Vicces rövid videó készítés – Mutasd meg nekünk vicces, kreatív reggelidet akár videóban, akár képekben!

Ha készen vagy és megoldottál mindent amit akartál, az elkészült képeket és videókat egyszerűen feltöltheted a https://nyitraiskola.hu/dok/ felületen.

Jöjjenek a dátumok:

Beküldési határidő: június 12. 16 óra

Elbírálási határidő: június 15. 16 óra (munkáitokat 9 tagú zsűri bírálja el)

Eredményhirdetés a honlapon: június 18-án reggel 8 órakor. Különdíjak átadására az évzárón kerül sor.

Jó munkát kívánunk mindenkinek! Izgatottan várjuk az ötletes megoldásokat!

DÖK