Down-szindróma világnapja 2021. március 21.

2021.03.21
Ha valakinek a 21-es kromoszómája triplázódik, Down-szindrómával születik.
Március 21-én vasárnap világszerte felemás zoknit húznak az emberek, hogy felhívják a figyelmet a fogyatékkal élők elfogadására. Iskolánk 3. osztályos tanulói is csatlakoztak a kezdeményezéshez.

Közeledő események:
Képzés
Nyitra Utcai Általános Iskola 2005 szeptemberétől magyar-angol két tanítási nyelvű oktatást biztosít. A két tanítási nyelvű oktatás célja, hogy az anyanyelvi és az idegen nyelvi tudást kiegyensúlyozottan fejlessze, a tanulókat megtanítsa az idegen nyelven való tanulásra, az idegen nyelvű információk feldolgozására, a tanulók alkalmassá váljanak arra, hogy tanulmányaikat akár magyarul, akár idegen nyelven folytassák, illetve szakmájukat mind a két nyelven gyakorolják.
CROM Robotikai Klub
A klub célja, hogy tehetséges, érdeklődő gyerekek számára robotikai, elektronikai, programozási területen lehetőséget biztosítson az érdeklődésüknek megfelelő korszerű ismeretek magasabb szintű elsajátítására.