Fenntarthatósági Témanap

2023.04.25

A Föld Napja és a Fenntarthatósági Témahét alkalmából osztályok közötti vetélkedőt tartottak az iskolában. A tanulók a „Kék bolygóhoz” méltón kék ruhában jöttek.

Az alsósok és felsősök elméleti, ügyességi feladatok megoldásával bizonyították környezettudatos felkészültségüket.

Ilyen feladat volt többek között az Öko-totó, Tapossa laposra, PET-bowling, Puzzle, Tudatos vásárlás, Szelektív hulladékgyűjtés.

Az eredmények összesítése után hirdetnek alsós ill. felsős győztest, de mindannyian sok új ismerettel gyarapodtak.

Közeledő események:
Képzés
Nyitra Utcai Általános Iskola 2005 szeptemberétől magyar-angol két tanítási nyelvű oktatást biztosít. A két tanítási nyelvű oktatás célja, hogy az anyanyelvi és az idegen nyelvi tudást kiegyensúlyozottan fejlessze, a tanulókat megtanítsa az idegen nyelven való tanulásra, az idegen nyelvű információk feldolgozására, a tanulók alkalmassá váljanak arra, hogy tanulmányaikat akár magyarul, akár idegen nyelven folytassák, illetve szakmájukat mind a két nyelven gyakorolják.
CROM Robotikai Klub
A klub célja, hogy tehetséges, érdeklődő gyerekek számára robotikai, elektronikai, programozási területen lehetőséget biztosítson az érdeklődésüknek megfelelő korszerű ismeretek magasabb szintű elsajátítására.