Hit- és erkölcstan tájékoztató

2022.03.07

Tisztelt Szülők!

Az etika vagy hit- és erkölcstan kötelezően válaszható tantárgy az általános iskolai tanulók számára.  Az etika tantárgyat az iskola pedagógusa tartja, a hit- és erkölcstan órát a választott felekezet hitoktatója.
Iskolánkban csoportbontásban, párhuzamosan folyik az oktatás.
Az etikát és többnyire a római katolikus hittant választók számára egyidőben van az óra. Az eddigi gyakorlati szerint a református hitoktató szintén az iskolában, de eltérő időben, az evangélikus és görögkatolikus hitoktató tanítási időn és az iskolán kívül tartja az óráit. Eddig más felekezet hitoktatása iránt nem volt kérelem.
Azok a tanulók, akik olyan egyházat választanak, amely nem egyidőben tartja az óráját az etika órával, választhatnak, hogy felügyeletre melyik csoportba ülnek be.
Bármely felekezet választható, az iskolának meg kell szerveznie a szülő választása alapján az oktatást. Azokat a tájékoztatókat tesszük közzé, amelyek eddig beérkeztek hozzánk.
Kérem, tekintsék át a tájékoztató anyagokat és a beiratkozásnál nyilatkozzanak, melyik tantárgyat (etika vagy hit- és erkölcstan) és az utóbbi esetén melyik felekezetet választják.

A döntés évente egyszer felülvizsgálható, de év közben nincs mód változtatásra.

Az Egyházak tájékoztató anyagait a hivatkozásra kattintva tudják megtekinteni: