„Magyarország jó tanulója, jó sportolója”

2026.06.24

Iskolánk nagy büszkesége, hogy végzős tanulóink közül Pankotay Emma és Takács Luca elnyerte a „Magyarország jó tanulója, jó sportolója” címet.

Mindketten kiemelkedő tanulmányi eredményeikkel, példamutató szorgalmukkal és kimagasló sportteljesítményükkel érdemelték ki ezt az elismerést.

Az atlétika területén elért sikereik figyelemre méltóak: a diákolimpia városi fordulójában 100 méteres síkfutásban Pankotay Emma első, Takács Luca második helyezést szerzett. A megyei versenyen ugyanez a sorrend ismétlődött meg: Pankotay Emma az első, Takács Luca a második helyen végzett. Az országos döntőben a legjobbak között versenyezve Pankotay Emma ezüstérmet, Takács Luca pedig bronzérmet szerzett.

Szívből gratulálunk Pankotay Emmának és Takács Lucának a rangos elismeréshez és a kiváló sporteredményekhez, további tanulmányi és sportpályafutásukhoz pedig sok sikert kívánunk!

 

Közeledő események:
Képzés
Nyitra Utcai Általános Iskola 2005 szeptemberétől magyar-angol két tanítási nyelvű oktatást biztosít. A két tanítási nyelvű oktatás célja, hogy az anyanyelvi és az idegen nyelvi tudást kiegyensúlyozottan fejlessze, a tanulókat megtanítsa az idegen nyelven való tanulásra, az idegen nyelvű információk feldolgozására, a tanulók alkalmassá váljanak arra, hogy tanulmányaikat akár magyarul, akár idegen nyelven folytassák, illetve szakmájukat mind a két nyelven gyakorolják.
Szombathelyi Tankerületi Központ
Szombathely, Kossuth Lajos u. 8.