Őskor projekt az 5. osztályban

2018.10.11

Az ötödik osztály lelkes kis történészei kalandos időutazásban vettek részt a két hétig tartó őskori projekt keretében.

Az osztály több ezer évet visszarepült az időben és egy olyan izgalmas, kalandokkal teli korba csöppent, amikor az ember túlélési esélyei csekélyek voltak. Az osztály tagjai rájöttek, hogy csupán saját leleményességükre és társaik segítségére alapozva vehetik fel a harcot a sokszor kegyetlen természettel. A csapat így hordát alakított és a hordafőnök (Lilla néni) vezetésével felosztotta az életben maradáshoz szükséges feladatokat. Ki-ki saját képességnek megfelelően növelte a közösség túlélései esélyeit.

Az „építészek” felkutatták a letelepedésre legalkalmasabb helyszínt, majd megtervezték a horda lakhelyét.

A „vadászok” vadászeszközöket készítettek, s csapatba verődve zsákmány után indultak.

Mindeközben a „barlangfestők” barlangrajzok készítésével és ősi szertartások bemutatásával járultak hozzá a sikeres vadászathoz.

Már az ősember is tudta, hogy a hús sütve finomabb, így a sikeres vadászat után a „tüzesek” kezdetleges eszközökkel tüzet gyújtottak – s lőn világosság, ezután már fázni sem kellett.

Természetesen az elejtett vad egyetlen része sem veszett kárba, hiszen a csoport néhány tagja szakócát ragadva „divatos” öltözéket készített az állat szőréből és bőréből.

A vadászoknak tetszeni akaró lányok divatos ruhájukat állati ékszerekkel egészítették ki.

Az ügyes „kézművesek” gondoltak a szűkösebb időkre is: agyagedényeket és más tárolóeszközöket készítettek raktározásra.

A fotókat Pesti Péter készítette.

Közeledő események:
Képzés
Nyitra Utcai Általános Iskola 2005 szeptemberétől magyar-angol két tanítási nyelvű oktatást biztosít. A két tanítási nyelvű oktatás célja, hogy az anyanyelvi és az idegen nyelvi tudást kiegyensúlyozottan fejlessze, a tanulókat megtanítsa az idegen nyelven való tanulásra, az idegen nyelvű információk feldolgozására, a tanulók alkalmassá váljanak arra, hogy tanulmányaikat akár magyarul, akár idegen nyelven folytassák, illetve szakmájukat mind a két nyelven gyakorolják.
CROM Robotikai Klub
A klub célja, hogy tehetséges, érdeklődő gyerekek számára robotikai, elektronikai, programozási területen lehetőséget biztosítson az érdeklődésüknek megfelelő korszerű ismeretek magasabb szintű elsajátítására.