Rajzok a jubileumról

2016.01.11

Szombathely (Bődi Lívia) – A napokban tartotta a Szombathelyi Szépítő Egyesület a szeptemberben kiírt rajzpályázatának kiállítás megnyitóval egybekötött díjátadó ünnepségét az MMIK előterében.

Az egyesület hosszú évek óta hirdeti meg a pályázatot, minden évben a munkájukhoz kötődő témában. Az idei év témája nagyon különleges volt, hiszen az egyesület ebben az esztendőben ünnepelte alapításának 130., az oldai kilátó építésének pedig 80. évfordulóját. Ezt a két évfordulót nevezték meg a rajzpályázat témakörének is. Összesen 26 pályamű érkezett, nem csak szombathelyi iskolákból, A Váci, a Nyitra utcai, a Zrinyi iskolán kívül a gércei és a vépi általános iskolából is érkeztek rajzok. A pályaműveket a november 24-én megválasztott új elnökség bírálta el. Az alsós korosztály díjazottjai:

1. helyezett: Kovács Réka (Nyitra, 4. o.)
  2. helyezett: Hozdik Roland (Nyitra, 4. o.)
  3. helyezett: Takács Réka (Nyitra, 3. o.)

Különdíjat Martin Evelin, a Nyitra utcai iskola harmadikosa vehetett át.

A 7.-8. korosztály díjazottjai:

1. helyezett: Nyírvári Melissza (Váci, 7. o.)
  2. helyezett: Svasznik Leila (Nyitra, 7. o.)
  3. helyezett: Szabó Edina (Nyitra, 7. o.)

Különdíjas lett a gércei, 8. osztályos Pécz Fanni. A pályázatra beküldött rajzokat az MMIK előterében állították ki.

Forrás: Vas Népe (2015.December 23.)