Az állatok világnapja

2022.10.16

Az idén is megemlékeztünk iskolánkban az állatok világnapjáról.
Az elsősök állatos memóriajátékot színezhettek, és arcfestéssel ünnepeltek.
A nagyobbak állatokról szóló feladatlapot, kvízkérdéseket oldhattak meg.
A felsősök feladata az állatokról szóló szólások és közmondások összegyűjtése volt.
Már hagyománynak mondható, hogy ezen a napon állatos ruhadarabokba öltözünk, és mindenféle állatos kiegészítőt hoztunk magunkkal.
A 3. osztály bekapcsolódott a Vasi Skanzen állatok világnapjára szervezett programjába.
Autóbusszal vettek részt az állatsimogató programban.
Természetesen a napot az iskola diákönkormányzata segítségével terveztük, akik jutalomban részesítették a legügyesebb diákokat és csoportokat.

Közeledő események:
Képzés
Nyitra Utcai Általános Iskola 2005 szeptemberétől magyar-angol két tanítási nyelvű oktatást biztosít. A két tanítási nyelvű oktatás célja, hogy az anyanyelvi és az idegen nyelvi tudást kiegyensúlyozottan fejlessze, a tanulókat megtanítsa az idegen nyelven való tanulásra, az idegen nyelvű információk feldolgozására, a tanulók alkalmassá váljanak arra, hogy tanulmányaikat akár magyarul, akár idegen nyelven folytassák, illetve szakmájukat mind a két nyelven gyakorolják.
CROM Robotikai Klub
A klub célja, hogy tehetséges, érdeklődő gyerekek számára robotikai, elektronikai, programozási területen lehetőséget biztosítson az érdeklődésüknek megfelelő korszerű ismeretek magasabb szintű elsajátítására.