Faültetés, papírgyűjtés

Iskolánkban 2019. október 26-án egy nagyszerű közösségi napot töltöttünk el. Széles összefogás eredményeként, csatlakozva a „10 millió fát ültessünk” akcióhoz 13 fát ültettünk el az iskola udvarán. Minden osztály ültetett egy hársfát és két elöregedett fa pótlásaként páfrányfenyőket ültettek szülők és gyerekek közösen. A fákon táblák jelzik, melyik osztály gondoskodott és a továbbiakban is gondoskodik az adott fáról.

Az iskola Alapítványa és az osztályok közösen vásárolták meg a fákat. Az akció nem lett volna sikeres, ha nincsenek a munkás kezek és nincsenek a támogató, adományozó szülők.

Köszönet ezért mindazoknak, akik adományaikkal hozzájárultak e nagyszerű nap sikeréhez:

• a Pogácsás Díszfaiskola kedvezményesen adta a fákat
  • Győrvári szülőknek köszönet a szervezésért
  • Jászberényi családnak köszönet a fa szállításáért
  • Novák családnak (Novák Luca szülei) köszönet a karókért
  • Varga családnak (Varga Laura és Olívia) köszönet a gödrök munkagéppel való kiásásáért
  • az AGS-nek köszönet a táblákért

Köszönet mindenkinek, aki időt és energiát szánt arra, hogy iskolánk udvara még szebb és jobb legyen! Egy gyönyörű fasor az eredmény!

Az akcióval együtt papírgyűjtés is zajlott a Szülői Közöség szervezésében nagy sikerrel. A szokásos konténer szinte kicsinek bizonyult, annyi újrahasznosításra váró papír gyűlt össze. Az iskolában tanuló gyermekek nem csupán a családban felhalmozódott papírt hozzák el ilyenkor, hanem a felsőbb évfolyamok a környező lakóterületről is összegyűjtik a hulladékot.

Mindkét program erősítette a közösségünket az összefogás révén és tanulóink ökotudatos nevelését is szolgálta.

SZTV híradója iskolai programunkról itt megtekinthető!

Galéria: