Fenntarthatósági Témanap 2023/24

2024.05.13
Április végén a Föld napjához kapcsolódóan játékos környezetvédelmi vetélkedőt tartottunk diákjainknak.

Alsósok és felsősök külön vetélkedtek. Az osztályfőnök segítségével új információkat szereztek a fenntarthatóság témaköréből.

Ezután forgószínpad szerűen különböző feladatokat kellett teljesíteniük.

Ilyen volt többek között:
• Tudatos vásárlás
• Tapossa laposra
• Szelektálás
• Pet-bowling

• Öko-kvíz

Az elért pontszámok alapján hirdettünk végeredményt.

Az alsósok közül
1. 4. osztály
2. 3.a

3. holtversenyben a 2.b és a 3.b

A felsősök dobogósai:
1. 7.a
2. 8. osztály
3. 5.a

Reméljük, hogy jövőre diákjaink új ismeretekkel felvértezve még környezettudatosabban fognak versengeni.
Közeledő események:
Képzés
Nyitra Utcai Általános Iskola 2005 szeptemberétől magyar-angol két tanítási nyelvű oktatást biztosít. A két tanítási nyelvű oktatás célja, hogy az anyanyelvi és az idegen nyelvi tudást kiegyensúlyozottan fejlessze, a tanulókat megtanítsa az idegen nyelven való tanulásra, az idegen nyelvű információk feldolgozására, a tanulók alkalmassá váljanak arra, hogy tanulmányaikat akár magyarul, akár idegen nyelven folytassák, illetve szakmájukat mind a két nyelven gyakorolják.
CROM Robotikai Klub
A klub célja, hogy tehetséges, érdeklődő gyerekek számára robotikai, elektronikai, programozási területen lehetőséget biztosítson az érdeklődésüknek megfelelő korszerű ismeretek magasabb szintű elsajátítására.