Megemlékezés a Szövő Utcai Elemi Iskola lebombázásának 75. évfordulójáról

2019.11.05

1944. november 1-én több előző bombatalálat után végképp megsemmisült a Szövő Utcai Elemi Iskola épülete. Iskolánk ebből az alkalomból szervezett megemlékezést a Szövő és Zanati út sarkán lévő emlékhelyen.
A környék lakói, lokálpatrióta városi polgárok, iskolánk tanulói és tanárai mellett részt vett megemlékezésünkön Dr. Horváth Attila Szombathely Megyei Jogú Város alpolgármestere, Fodor István a Szombathelyi Tankerületi Központ Igazgatója, Putz Attila önkormányzati képviselő, Dr. Lökkös György, a Keleti Városrész Polgári Érdekvédő Egyesület vezetője és jelen volt olyan is, aki a Szövő utcai elemi iskola növendéke volt.
Elhangzott a rövid programban az iskola imája, majd dr. Kalocsai Péter ismertette az iskola történetét. Alpolgármester úr is köszöntötte a résztvevőket, majd koszorúkkal és mécsesekkel emlékeztünk meg a valaha itt állt intézményről.
A program második részében az iskola aulájában nyílt meg egy kiállítás az elemi iskolával kapcsolatos dokumentumokból. Újságcikkek, korabeli fotók mellett látható a városunkat ért II. világháborús bombázásokat bemutató térkép részlete, amely a Szövő iskolát és a környező utcákat ért támadást ábrázolja. A tárlókban az iskola anyakönyvei és két volt tanulói értesítő könyve is látható.

Galéria: